Вибираємо дитячий матрац за правилами

2018-07-10T13:18:56+00:00 10.07.2018|

Дорослим часто здається, що діти прекрасно сплять в будь-яких умовах, головне – набегаться за день. Однак це не зовсім так.

Яким повинен бути матрац для дитини: вікові вимоги.

Вважається, що дорослій людині необхідно 8-9 годин сну на добу. Для дітей початкової школи необхідні 10-10,5 годин сну на добу, середньої школи – не менше 9,5, а «доросла» норма показана тільки старшокласникам.

Лікарі стверджують, що сон на незручному матраці призводить до недостатнього розслабленню м’язів, а значить – до безлічі проблем опорно-рухового апарату (в тому числі до сколіозу, порочної поставі), порушення кровообігу в області шиї. Наслідком останнього можуть стати регулярні головні болі. Логічно, що до вибору матраца необхідно поставитися максимально серйозно, в тому числі з урахуванням віку дитини:

  • Немовлятам і дітям до 3 років рекомендується спати на беспружинних жорстких матрацах з натуральними наповнювачами (наприклад, з кокосової койри).
  • Дітям у віці від 3 до 7 років потрібно матрац середньої жорсткості. Жорсткі матраци вже не підійдуть. По-перше, тому що у дитини в цьому віці починається активна фаза зростання і формування опорно-рухового апарату. По-друге, дошкільнята в ліжку не тільки сплять, а й грають. А як можна гратися в ліжку, якщо матрац надто жорсткий? Для вирішення цього завдання підійдуть як безпружинні, так і пружинні помірно жорсткі матраци.
  • Дитині шкільного віку бажано підібрати ортопедичний двосторонній матрац, що підлаштовується під швидко мінливі контури зростаючого дитячого організму.

Вибирати дитячий матрац потрібно з урахуванням віку дитини, його особливостей або потреб, а також рекомендацій дитячих ортопедів. І пам’ятайте: якщо придбаний матрац не відповідає заявленим характеристикам або має явні дефекти, ви можете обміняти його або розраховувати на повернення вартості, як за умовами гарантії виробника, так і відповідно до вимог Закону про захист прав споживачів.